Ogród przy mieszkaniu – czy warto?

new.milydom.eu

 

 

Mieszkanie w bloku, z którego możemy wyjść bezpośrednio do ogródka, staje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem przez osoby które kupują mieszkania na  rynku pierwotnym. Choć w skali całego rynku oferty mieszkań z ogródkiem stanowią niewielki ułamek (ok. 2-3%) wszystkich ofert sprzedaży, to jest to rozwiązanie coraz częściej stosowane przez deweloperów, którzy w ten sposób chcą nadążyć za potrzebą i preferencją klientów.

Lokale usytuowane na parterze dla niektórych osób mogą być mniej atrakcyjne , ponieważ nie dają one dostatecznego poczucia bezpieczeństwa i prywatności (włączone światła i odsłonięte okna będą przyciągać wzrok przechodniów), a większy „ruch” na klatce schodowej może zakłócać nasz wypoczynek. Parter ma też swoje oczywiste zalety. Doceniają je przede wszystkim osoby starsze i rodziny z małymi dziećmi, które nie muszą pokonywać kolejnych kondygnacji by dostać się do mieszkania. To co najważniejsze – tylko parter może mieć własny ogródek, który służy nie tylko suszeniu prania i przechowywaniu różnych przedmiotów, ale pełni też funkcje rekreacyjne i jest szczególnie polecany miłośnikom pielęgnacji roślin. Istotne jest precyzyjne określenie celu, dla którego przynależny do mieszkania ogródek będzie wykorzystywany, bo możliwości na jego urządzenie jest wiele. By móc w pełni cieszyć się jego zaletami, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić, w jakim miejscu się on znajduje. Trzeba zwrócić uwagę no to, jak długo w ciągu dnia będą docierać do niego promienie słoneczne, ponieważ zbyt długie zacienienie nie będzie sprzyjało wzrostowi większości roślin. Cień nie będzie też pożądany, gdybyśmy w upalne dni chcieli zażyć kąpieli słonecznych.

Niezależnie od celów do jakich będzie nam służył ogród, to jest to dodatkowa powierzchnia, która znacząco zwiększa komfort i wartość mieszkania. Ostateczną wartość inwestycji warunkuje wielkość ogródka i wysokość mieszkania (lokale na parterze bywają wyższe od reszty). Jedno jest pewne – mieszkanie w bloku z ogródkiem jest tańszą alternatywą niż dom.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+

Zapraszamy

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial