Lokalizacja osiedla „Nad Łąkami”.

Osiedle domków jednorodzinnych zlokalizowane zostało na doskonale nasłonecznionym i przewietrzanym otwartym terenie. Osiedle to budowane jest w dzielnicy Brzezinka , na zachodnich rubieżach Gliwic .Warto zwrócić uwagę na lokalne walory krajobrazowe, otaczającą przyrodę i ekspozycję słoneczną. W bezpośredniej bliskości położone są zielone łąki oraz tereny leśne ze ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Do osiedla przewidziano dojazd od ulicy Kozielskiej , skomunikowanej z dojazdem do węzłów autostrady A4 w Kleszczowie i Chorynskowicach , oraz w niedużej odległości do DK88 , czyli docelowo do DTŚ. Proponowana lokalizacja, zasada dojazdu , tworzą z projektowanego osiedla wydzieloną przestrzennie enklawę, odizolowaną od ruchu miejskiego, a jednocześnie znajdującą się w pobliżu centrum miasta, idealną do zamieszkania w ciszy i spokoju, z możliwością korzystania z otaczających zielonych terenów rekreacyjnych.

Forma zabudowy.

Zaprojektowano jako niekonwencjonalny i bardzo nowoczesny w formie , zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i wolnostojącej.

Forma architektoniczna.

Zaproponowano prostą, klasyczną formę budynków , dwuspadowe dachy zwrócone prostopadle do osi ulicy Kozielskiej , zrównoważone proporcje bryły , nawiązują do tradycji budownictwa na terenie Gliwic. Jasne , pogodne fasady , wzbogacone szlachetnymi materiałami , tworzą kompozycję przeszkleń , drewna egzotycznego , soczystych kolorów okładzin elewacyjnych , zapewniają ponadczasowe piękno architektury , nie starzejące się mentalnie. Dach pokryto antracytową dachówką ceramiczną . Całość stwarza ciepły, przyjazny klimat rodzinnych posesji , tak ważny w codziennym życiu.

Układ funkcjonalny.

Domki zostały usytuowane na działkach w taki sposób aby w pełni wykorzystać walory słonecznego położenia całego osiedla . Na parterze każdego budynku zlokalizowano wiatrołap , pokój dzienny-salon-jadalnia połaczone z kuchnią , sanitariat-WC , pomieszczenie gospodarcze, wydzielony garaż (jedno- lub dwu-stanowiskowy) , oraz niezbędną przestrzeń komunikacyjną ze schodami wejściowymi na piętro. Na piętrze zlokalizowano pokoje sypialne, gabinet , łazienkę , oraz przestrzeń komunikacyjną. Istnieje możliwość wykorzystania przestrzeni pomiędzy dachem a stropem na piętrze , na pawlacz. Zaprojektowany w parterze obszerny podcień tworzy komfortową strefę wejściową do budynku. W pokoju dziennym przewidziano opcję montażu kominka. Przyległe do budynku ogrody , poprzez taras i duże przeszklenia salonów, stanowią ich przedłużenie , dając wrażenie przestrzeni. Otwarty układ pomieszczeń, minimalizacja przestrzeni komunikacyjnych , dostęp do pionów sanitarnych i wentylacyjnych , dają możliwość swobodnego kształtowania wnętrza domów , a przede wszystkim umożliwiają indywidualne dopasowanie do własnych potrzeb w zależności od oczekiwań i ilości mieszkańców.

Ekologia, koszty eksploatacji.

Projekt niezwykłych domów jednorodzinnych, przy użyciu nowoczesnych materiałów wykończeniowych, pełen zaawansowanych, ekologicznych rozwiązań technicznych powstał w zespole projektowym „P.B. ROBUD” przy współpracy z architektami krajobrazu Pracowni Projektowej HI-KO. Zastosowane proekologiczne rozwiązania techniczne , mają na uwadze obniżenie kosztów eksploatacji domków. Najbardziej kosztotwórczym elementem eksploatacji domków są koszty ogrzewania. Zastosowano materiały izolacyjne o parametrach znacznie przekraczających wymogi norm. Również proponujemy zastosowanie odnawialnego źródła ciepła i ciepłej wody użytkowej, w postaci pompy ciepła z dolnym źródłem gruntowym, sterowanej pogodowo , z możliwością opcjonalnego zastosowania układu solarnego, w sposób zasadniczy obniża koszty i w praktyce uniezależnia na zawsze od zmiennych cen nośników energii (gaz, węgiel, koks, olej opałowy , itp.). Warto pamiętać, że pompa ciepła zużywa niewielką ilość energii elektrycznej (25% mocy pompy). Oznacza to, że 75% łącznego zapotrzebowania na energię pokrywa energia uzyskana bezpłatnie ze środowiska. Jeden z budynków wolnostojących zaprojektowano jako DOM NISKOENERGETYCZNY, którego zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi poniżej 28kWh/m2/rok, zaś całkowite zapotrzebowanie roczne na energię pierwotną kształtuje się na poziomie poniżej 200kWh/m2a.

Wody opadowe będą zbierane z dachu budynku do zbiornika retencyjnego z którego będzie można je użyć do celów gospodarczych (podlewanie ogródka, mycie). Jednocześnie zapobiega to nadmiernemu wysuszaniu gleby dookoła domku.

Standard wykonania.

W standardzie wykonania domków określa się:

 

Konstrukcja obiektu ( fundamenty, ściany nośne, dach)
Pokrycie dachu – dachówka ceramiczna , wraz z orynnowaniem
Elewacje zewnętrzne budynku wraz z ociepleniem – na gotowo
Izolacja cieplna i przeciwwilgociowa stropodachu,
Stolarka okienna z PCV z roletami (na parterze) i parapetami zewnętrznymi, z wkładem niskoemisyjnym o współczynniku U=1,0 W/m2K
Okna połaciowe drewniane systemowe Fakro lub Velux
Drzwi zewnętrzne
Brama garażowa segmentowa , z możliwością otwierania na pilota
Komin dymowy dla kominka – systemowy
Ścianki działowe murowane z bloczków gipsowych ( wg ustaleń z kupującym) w wymiarze nie przekraczającym ilości z projektu
Kanalizacja sanitarna zewnętrzna, z podejściami pod posadzkę parteru,
Kanalizacja deszczowa ze zbiornikiem retencyjnym 4 m3 – woda dla celów gospodarczych
Przyłącze wody
Przyłącze energetyczne do licznika z tablicą bezpiecznikową
Droga dojazdową do zespołu budynków.
Ogrodzenie systemowe całego terenu inwestycji , oraz pomiędzy budynkami , wraz z furtką i bramą przesuwną dla każdego domku.
Zapewniamy bardzo szerokie możliwości opcjonalnego wykończenia domków. Lista opcji , ich ceny , możliwości wykonania, dostępne w biurze firmy.

Wykończenie budynku, instalacje wewnętrzne, posadzki , leżą po stronie nabywcy. Proponujemy także możliwość oddania domków „pod klucz” począwszy od indywidualnego projektu wnętrza, projektu zieleni i zagospodarowania ogródka , jak i wykonania wszelkich prac wykończeniowych , w tym dostawy materiałów na plac budowy, profesjonalnego nadzoru , koordynacji prac branżowych, zaopatrzenia w cenach hurtowych. Zwracamy uwagę także na korzystną cenę przez zastosowanie stawki VAT na poziomie 8% .

Ceny i finansowanie.
1.Podane poniżej ceny są cenami brutto.

2.Cena domku w zabudowie bliźniaczej , o powierzchni użytkowej netto 161.17 m2 , wynosi 399 000,00 zł

3.Cena domku wolnostojącego , o powierzchni użytkowej netto 196.65 m2 , wynosi 469 000,00 zł

4.Do ceny należy doliczyć cenę działki , wynikającą z przemnożenia jej powierzchni przez 200,00 zł

5. Przy podpisaniu „Umowy o wybudowanie domku i przeniesienia prawa własności” , należy wpłacić ZADATEK w wysokości 50 000,00 zł .

6.Kolejne transze wynikać będą z „harmonogramu wpłat i postępu robót”.

7.Ułatwiamy uzyskanie kredytu hipotecznego w współpracujących z naszą firmą bankach, na korzystnych warunkach.