Witosa-Daszyńskiego „Zielone Wzgórze”

Lokalizacja osiedla

Osiedle domów jednorodzinnych zlokalizowane zostało na doskonale nasłonecznionym i przewietrzanym otwartym terenie lokalnie górującym nad otoczeniem. Osiedle otoczone jest terenami zielonymi, a jedynie od strony zachodniej zlokalizowanych jest kilka istniejących budynków jednorodzinnych. Do osiedla przewidziano dojazd ul. Daszyskiego i Witosa, a projektowany wewnętrzny ciągpieszo-jezdny aktualnie obsługuje i docelowo będzie obsługiwać jedynie nasze osiedle, co zapewni oczekiwaną kameralność całego założenia.

Proponowana lokalizacja, zasada dojazdu, tworzą z projektowanego osiedla wydzieloną przestrzennie enklawę, odizolowaną od ruchu miejskiego, a jednocześnie znajdującą się w pobliżu centrum miasta, idealną do zamieszkiwania w ciszy i spokoju, z możliwością bezpośredniego korzystania z otaczających zielonych terenów rekreacyjnych.

Rzeczycka / Zamkowa

Gliwice , to jedno z najstarszych miast Górnego Śląska . Położenie na zachodnich granicach aglomeracji powoduje łatwy dostęp do „zielonych płuc” , czyli zasobów leśnych. Charakter miasta nie jest typowy dla aglomeracji. Wyraźnie mniejszy udział przemysłu ciężkiego, jak znacznie większa ilość instytucji o charakterze naukowym, badawczym , oraz znacząca rola uczelni wyższych, nadaje miastu specyficzny klimat.

Fabryczna

Budynek przy ul. Fabrycznej , leży w spokojnej, cichej dzielnicy Łabęd, otoczony niską i średnią zabudową . Budynek jest starszy i przewidujemy jego gruntowny remont i przebudowę , łącznie z wymianą wszystkich instalacji i pełną modernizacją.

Odrowążów 95

W 2005 r. oddaliśmy do użytkowania budynek 60 mieszkaniowy w Gliwicach-Sośnicy przy ul. Odrowążów 95 a-f a w roku 2006 kolejne 3 segmenty 39 mieszkaniowe.

„NAD ŁĄKAMI”

Osiedle domków jednorodzinnych zlokalizowane zostało na doskonale nasłonecznionym i przewietrzanym otwartym terenie. Osiedle to budowane jest w dzielnicy Brzezinka , na zachodnich rubieżach Gliwic .Warto zwrócić uwagę na lokalne walory krajobrazowe, otaczającą przyrodę i ekspozycję słoneczną. W bezpośredniej bliskości położone są zielone łąki oraz tereny leśne ze ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Do osiedla przewidziano dojazd od ulicy Kozielskiej , skomunikowanej z dojazdem do węzłów autostrady A4 w Kleszczowie i Chorynskowicach , oraz w niedużej odległości do DK88 , czyli docelowo do DTŚ. Proponowana lokalizacja, zasada dojazdu , tworzą z projektowanego osiedla wydzieloną przestrzennie enklawę, odizolowaną od ruchu miejskiego, a jednocześnie znajdującą się w pobliżu centrum miasta, idealną do zamieszkania w ciszy i spokoju, z możliwością korzystania z otaczających zielonych terenów rekreacyjnych.

Zielone Wzgórze 1

Domek jednorodzinny został zaprojektowany w podobnym charakterze jak okoliczne domki osiedla Zielone Wzgórze, jako usługowo-mieszkalny, parterowy z poddaszem użytkowym , niepodpiwniczony . Dla budynku tego uzyskano Decyzję Administracyjną – pozwolenie na budowę. Załączony projekt należy traktować jako przybliżony. Dla klienta zdecydowanego na zakup i wybudowanie, możemy indywidualnie doprojektować projekt zamienny , wedle indywidualnych życzeń. Oznacza to , że domek ten nie musi być usługowo-mieszkalny, ale może też być jednorodzinny , dwurodzinny (parter, pietro) , w dowolnej konfiguracji. Podany w załączniku metraż należy również traktować jako maksymalny możliwy do wybudowania, a nie jako całkowicie wiszący. Indywidualnym negocjacjom będzie podlegała także cena i zakres budowy.

Osiedle Radosne

Wybudowano budynki 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10,11,12.